PRL-u zwyczajne oblicze

Stanisław Kulawiak, Na peryferiach PRL

W Starej Galerii ZPAF prezentowana jest wystawa Stanisława Kulawiaka “Na peryferiach PRL” zawierająca zdjęcia z lat 1974-1989. Fotografie zostały wykonane w Polsce w końcowej fazie istnienia PRL-u i rejestrują wiele charakterystycznych przejawów ówczesnej rzeczywistości.


Fotoreportaż w Akademii 5klatek w Poznaniu

Magazyn fotografii dokumentalnej “5klatek.pl” zaprasza na Sobotę z fotoreportażem. Złożą się na nią wykłady, prezentacje oraz przegląd portfolio. Gościem specjalnym spotkania będzie wybitny znawca fotografii prasowej i dokumentalnej, nauczyciel i fotograf – Andrzej Zygmuntowicz.


Notacja prywatności

Lydia Panas, Przestrzeń prywatna

W warszawskiej Yours Gallery można oglądać cykl prac amerykańskiej fotografki Lydii Panas „Przestrzeń prywatna”. Jej fotografie to przede wszystkim portrety – subtelne, delikatne, ale jednocześnie pełne emocji, przedstawiające zazwyczaj jej bliskich i przyjaciół.


Fotografia lotnicza

Lotnictwo z armią w tle

Portal www.lotniczapolska.pl oraz Magazyn Wojskowy Armia ogłosiły konkurs fotograficzny “Lotnictwo z armią w tle” otwarty dla wszystkich fotografujących. Można do niego zgłaszać zdjęcia w postaci cyfrowej bądź analogowej, obrazujące lotnictwo wojskowe w dowolnej konwencji.


Grand Prix Fotofestiwal 2010

Program Grand Prix nie zakłada żadnych ograniczeń dotyczących tematu, techniki wykonania zdjęć lub ich ilości. Organizatorom zależy jednak na kompleksowych projektach, skończonych lub będących na ukończeniu.


Wielkopolska Press Photo 2009

Do konkursu można zgłaszać zdjęcia wykonane w listopadzie i grudniu 2008 r. oraz w całym 2009 r. w dwóch kategoriach: zdjęcia pojedyncze i zestawy. Zdjęcia mogą pochodzić z dowolnego regionu Polski lub świata.