Otwarte Warsztaty - Toster Workshop WSR w styczniu 2011 r.

Bezpłatne wartsztaty FOTOSTER w styczniu 2011

Program TOSTER Workshop WSR w styczniu 2011 r.:

 • GRAFOster 7 stycznia 2011 r. godz. 10.00 REALIZACJA GRAFICZNA
  PIOTR FURMANKIEWICZ – Produkcja filmu animowanego
  (miejsce: WSR)
  Piotr Furmankiewicz – (ur. 1973 r.) twórca i producent filmów animowanych. Z wykształcenia filozof. Z branżą CGI związany od 14 lat. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich – operator obrazu i reżyser. Przygodę z filmem rozpoczął w Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. Współpracował z wieloma wybitnymi reżyserami filmów animowanych np.: prof. Piotr Dumała, Andrzej Barański, Witold Giersz, prof. Daniel Szczechura, Leszek Gałysz, Józef Gębski, Jerzy Kalina. Współpracuje z PWSTviT w Łodzi oraz ASP w Łodzi. Współwłaściciel FUMI Studio.
 • FOTOster 14 stycznia 2011 r. godz. 10.00 SESJA FOTOGRAFICZNA
  KATARZYNA BRUZDA – Kompozycje i struktury wizualne
  (miejsce: WSR)
  Katarzyna Bruzda – urodziła się w Krakowie, którego przestrzeń była i jest świadkiem jej twórczych poszukiwań. Inspiruje się sztuką i tworzy prace plastyczne, a równocześnie smakuje różne artystyczne wymiary życia, które sięgają poza tradycyjnie rozumianą sztukę. Dobrze wspomina krakowską ASP, na której skończyła Wydział Grafiki i obroniła doktorat w Pracowni Książki i Typografii. Zajmuje się grafiką książkową, reklamową, współpracuje z wydawnictwami. Prowadziła na jednej z krakowskich uczelni zajęcia ze studentami z dziedziny projektowania graficznego, plakatu i liternictwa oraz rysunku. Prowadzi też gościnnie zajęcia z kompozycji obrazu podczas warsztatów fotograficznych. Skończyła I etap Szkoły Counsellingu Gestalt. Ukończyła Akademię Terapii Ekspresyjnych. Była redaktor naczelną miesięcznika FOTO. Pasjonuje ją wszystko, co wiąże się z szeroko rozumianą twórczością, procesem artystycznym, a też wpływem twórczości na rozwój osoby i poprawę jakości życia i relacji z innymi. Obecnie realizuje projekt autorskich warsztatów łączących ekspresję ruchową, teatr tańca oraz działania plastyczne i fotograficzne, które mają za zadanie pomagać w całościowym rozwoju osobowości.
 • STRATOster 21 stycznia 2011 r. godz. 10.00 STRATEGIA REKLAMY I PR
  BARTOSZ SAWICKI i KINGA KUBIAK – PR-owiec kontra dziennikarz
  (miejsce: WSR)
  Kinga Kubiak – Od grudnia 2010 dyrektor wydawnicza PRoto.pl, najpopularniejszego serwisu dedykowanego public relations. Przez trzy poprzednie lata zajmowała stanowisko redaktor naczelnej, a z serwisem związana jest od ponad pięciu lat. Odpowiada za decyzje strategiczne i rozwój portalu. Wcześniej, jako redaktor, współpracowała z Dziennikiem Łódzkim i dziennikami regionalnymi Polskapresse, a także z Teatrem 77 i Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.
  Bartosz Sawicki – redaktor naczelny PRoto.pl od grudnia 2010. W serwisie pracuje od jesieni 2009 roku. Bartosz Sawicki pisał artykuły w Dzienniku Polska Europa Świat i polskiej edycji Wall Street Journal. W swojej karierze zawodowej współpracował także z Rzeczpospolitą oraz agencją Interfax. Bartosz zdobywał doświadczenie w agencji First PR i dziale komunikacji Eurosportu.
 • FILMOster 28 stycznia 2011 r. godz. 10.00 SESJA FILMOWA
  MAREK SUDOŁ – Człowiek przed kamerą
  (miejsce: WSR)
  Marek Sudół – ur. 1970r. absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przez wiele lat związany z branżą reklamową i poligrafią (współwłaściciel i twórca drukarni Marlex), którą opuścił na rzecz nowej pasji. Dziś operator kamery, fotograf, operator steadicam, specjalista od zdjęć lotniczych. Stał za kamerą, pracując min dla: TVP, TVN, TV Biznes, MTV, Polsat News, National Geographic. W czasie swojej pracy nagrał setki wywiadów i rozmów z ludźmi ze świata polityki, biznesu i mediów. Pracował jako operator kamery min. w Danii, na Florydzie, Rosji, Kostaryce i Irlandii. Był głównym operatorem i fotoreporterem podczas 2-miesięcznej wyprawy Mercedes G Allegro Syberia Expedition z Mateuszem Damięckim. Systematycznie pracuje także jako fotograf, reporter wykonując fotoreportaże. Fotografie Marka Sudóła ukazywały się min na łamach magazynów: Twój Styl, Newsweek, Traveler National Geographic, Gala, Playboy, Auto Świat. Aktualnie ukazał się kalendarz ze zdjęciami lotniczymi Sandomierza autorstwa Marka Sudóła. Wiosną 2011 zostanie wydany jego autorski album fotograficzny ze zdjęciami lotniczymi – Sandomierz z lotu ptaka. Prywatnie pasjonat lotnictwa, pilot paralotni, podróżnik, płetwonurek.

Zapisy, więcej informacji stronie: Toster Workshop WSR.


14.01.2011 03:12 Aktualności,