L’Esprit Photo

Uchwycenie kobiecego piękna w portrecie i akcie to temat międzynarodowego konkursu L’Esprit Photo, promowanego przez Wojciecha Fibaka i markę wnętrzarską L’Esprit Decoration. Nagrodą główną w konkursie jest samochód.


Fotobranie po francusku

W konkursie Francuskie Fotobranie tematyka nadsyłanych zdjęć ma oczywiście dotyczyć Francji lub relacji polsko-francuskich. Konkurs otwarty jest dla amatorów i profesjonalistów. Każdy z nich może przedstawić maksymalnie 3 zdjęcia, z których każde traktowane jest jako odrębna praca.


Anatol Węcławski i jego kolekcja

Anatol Węcławski i jego kolekcja

Zbiór zdjęć z kolekcji Anatola Węcławskiego, wybitnego fotografa-piktorialisty, prezentuje warszawska Galeria Asymetria. Kolekcja zawiera klasyczne przykłady piktorializmu. Obok twórczości Węcławskiego, w jej skład wchodzą prace: Jana Bułhaka, Witolda i Mariana…


Wirtualne gry 2009

Bownik, Gamers, Yours Gallery

Wielkoformatowe portrety to typologiczne spojrzenie na nowy wizerunek sportowca, który poprzez elektroniczny sposób rywalizacji nie posiada odpowiednika fizycznego, znanego rywalowi. W projekcie Bownika „Gamers” postać gracza zostaje wszystkim ujawniona.


Ruszył Nikon Roadshow 2009

Nikon Roadshow 2009

Można już zapisywać się na warsztaty fotograficzne prowadzone przez wykładowców Akademii Nikona oraz testowanie lustrzanek D3000 i D300s. Zajęcia prowadzone będą przez znanych fotografów m.in.: Leszka Szurkowskiego oraz Pawła Dumę.


Kunstkamera Grospierre`a

Nicolas Grospierre, Kunstkamera

W „Kunstkamerze” Grospierre’a mniej interesuje oryginalność, bardziej derridiańska różnica i powtórzenie rozgrywające się pomiędzy kolejnymi, równoległymi względem siebie płaszczyznami ścian tworzących oktagonalną przestrzeń ekspozycji.